chaffern آلمان اروپا ماشین تویوتا

chaffern: آلمان اروپا ماشین تویوتا فرانسوی خودروسازان بازار خودرو

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رئیسی پرونده همه کاندیداها را می‌داند / پدر داماد احمدی‌نژاد

رییس ستاد مردمی ابراهیم رییسی گفت: رییسی و قالیباف از انتخابات ریاست‌جمهوری کناره‌گیری نمی‌کنند و انتخابات به مرحله دوم می‌رود.

رئیسی پرونده همه کاندیداها را می‌داند / پدر داماد احمدی‌نژاد

پدر داماد احمدی نژاد:رئیسی پرونده همه کاندیداها را می داند

عبارات مهم : سیاسی

رییس ستاد مردمی ابراهیم رییسی گفت: رییسی و قالیباف از انتخابات ریاست جمهوری کناره گیری نمی کنند و انتخابات به مرحله دوم می رود.

به گزارش ایسنا، بخشی از گفتگو با احمد خورشیدی پدر داماد احمدی نژاد را در ادامه می خوانید؛

رئیسی پرونده همه کاندیداها را می‌داند / پدر داماد احمدی‌نژاد

در مقطع کنونی شما جایگاه آقای رئیسی را در میان سایر نامزدها چگونه ارزیابی می کنید؟

فضای انتخاباتی در این دوره با دوره های قبلی متفاوت هست. از این جهت که مدیر جمهور مستقر از حیث شرکت رایش با چالش روبرو شده است هست. توصیه بعد این است که نامزدهای درون جناحی هم با هم مسابقه جدی می کنند. تحلیل من این است که مردم کشور عزیزمان ایران به سه گروه تقسیم می شوند یک گروه گرایش اصولگرایی، یک گروه با گرایش اصلاح طلبی و گروه کثیری هم قشر خاکستری هستند که اصلا سیاسی نیستند ولی تعیین کننده نتیجه انتخابات هستند. 35 تا 40 درصد مردم در عالی ترین شرایط جزو اصلاح طلبان یا اصولگرایان هستند که در هر صورتی حتی اگر گلایه ای هم داشته باشند به نامزد مورد نظر خود رای می دهند.

اما قشر خاکستری دغدغه صرفا سیاسی ندارد. آنها خاتمی، احمدی نژاد و روحانی را مدیر جمهور کردند. دغدغه آنها زیاد معیشت، اقتصاد و مطالبات اجتماعی و سیاسی هست. دغدغه این قشر در سال 76 آزادی های اجتماعی و سیاسی بود بنابراین به خاتمی رای دادند. در سال 84 دغدغه عدالت اجتماعی، معیشت و مقابله با تبعیض داشتند که به احمدی نژاد رای دادند، این قشر در سال 92 هم دغدغه معیشت داشتند که نامزدها جهت حل این مسئله دو راه حل ارائه کردند.

رییس ستاد مردمی ابراهیم رییسی گفت: رییسی و قالیباف از انتخابات ریاست‌جمهوری کناره‌گیری نمی‌کنند و انتخابات به مرحله دوم می‌رود.

روحانی گفت که معیشت مردم را با مذاکره و ارتباط با دنیا و با توافق هسته ای حل می کند و نامزدهای اصولگرایان نیز گفتند که حل مسئله معیشت را از طریق مقاومت و تاکید بر توانمندی های داخلی حل خواهند کرد. الان هم دعوا بر سر معیشت هست. اگر دغدغه قشر خاکستری اقتدار بین المللی بود، فردی مثل قاسم سلیمانی برنده می شد. اگر دغدغه آزادی اجتماعی بود، خاتمی برنده می شد و اگر احمدی نژاد هم حضور داشت، با توجه به دغدغه معیشت او پیروز می شد. حالا اگر کسی بخواهد شبیه سازی کند باید خود را شبیه این افراد کند و هر چقدر در این شبیه سازی موفق شود، به همان میزان در انتخابات رای می آورد. روحانی هم که با شعار معیشت آمد، موفق نبود؛ لیکن او بیش از حد به طرف برابر اعتماد کرد. البته قبول دارم که در اقتصاد مقاومتی بر استفاده از دیپلماسی تاکید شده است است ولی دیپلماسی بخشی از راهکار است نه همه آن.

به همین علت رئیسی تلاش می کند خود را شبیه احمدی نژاد جلوه دهد؟

البته می گویند قالیباف زیاد این کار را می کند. رئیسی هم شعار محرومیت زدایی و فقر زدایی و اصلاح سفره فقرا را داده است که این شعار در سال 84 هم به وسیله احمدی نژاد داده شد و تا اندازه ای هم موفق بود و او توانست ثروت را بین مردم توزیع کند؛ اگرچه ضعف های خود را هم داشت. ولی جنس و جوهر رئیسی همین هست. او شبیه سازی نمی کند و خودش هست. او گزینش کرد که در آستان قدس رضوی به محرومان کمک کند. شروع نسبتا موفقی هم در این زمینه داشت. سابقه رئیسی در برخورد با مفسدان هم خوب و قابل قبول است و چون به تولید هم اعتقاد دارد می تواند یک ظرفیت انسانی متخصص جمع کرده و تولید را تقویت کند.

رئیسی پرونده همه کاندیداها را می‌داند / پدر داماد احمدی‌نژاد

افراد متعددی از دولت های احمدی نژاد اکنون در ستاد رئیسی فعال هستند. با توجه به کارنامه دولت نهم و دهم آیا رئیسی می تواند با همراهی این افراد با فساد مبارزه کرده و تولید را تقویت کند؟

دولت احمدی نژاد پاک ترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است.

طبق نظرسنجی های انجام شده است رای رئیسی از قالیباف و روحانی پایین تر هست. آیا این امکان وجود دارد اگر این روند ادامه داشته باشد، رئیسی به نفع قالیباف کنار برود؟ آیا در ستاد نظرسنجی مستقلی داشته اید؟

رییس ستاد مردمی ابراهیم رییسی گفت: رییسی و قالیباف از انتخابات ریاست‌جمهوری کناره‌گیری نمی‌کنند و انتخابات به مرحله دوم می‌رود.

بر اساس نظرسنجی های میدانی الان در روستاها و شهرهای کوچک اقبال به رئیسی از همه زیاد است و قالیباف هم در کلان شهرها جلوتر است ولی در مجموع رای رئیسی از همه زیاد هست. نظرسنجی ها در حال انجام است و آمار آن از شهرستان ها به ما می رسد و در حال تکمیل آن هستیم.

پیش بینی من این است که رئیسی و قالیباف کنار نمی روند و به احتمال 90 درصد هم انتخابات به مرحله دوم می رود. اگر جهانگیری هم کنار نرود او با رئیسی به مرحله دوم می رود و در نهایت رئیسی پیروز انتخابات می شود.

رئیسی پرونده همه کاندیداها را می‌داند / پدر داماد احمدی‌نژاد

در مناظره اول این انتقاد به آقای رئیسی وارد شد که خیلی فعال نبود و مسابقه زیاد بین قالیباف، روحانی و جهانگیری بود. آیا نحوه حضور رئیسی یک تقسیم کار بین او و قالیباف بود؟

در مناظره اول هماهنگی روحانی و جهانگیری وجود داشت ولی قالیباف و رئیسی با هم هماهنگ نبودند در واقع آن ها یک اتاق بودند، ولی این ها یک اتاق نبودند. از سویی باید در نظر گرفت که بلافاصله بعد از انجام مناظره ها یک فضای احساسی شکل می گیرد و سپس عقلانیت حاکم می شود. آن وقت عددها و رقم ها تفاوت می کند. انتظار این بود که جهانگیری به عنوان معاون اول مدیر جمهور حرف های درستی بزند ولی او همان بحث های گذشته مثل نظامی گری را مطرح کرد و قالیباف هم شاید می خواست جواب سال 92 را بدهد. فضای این مناظره یک فضای جنگ و درگیری شد در حالی که آقای رئیسی با برنامه و آرامش بود و وارد این دعواها نشد و فقط برنامه های خود را مطرح کرد. رئیسی در دستگاه قضا بوده و پرونده همه این ها را می داند ولی کلامی راجع به حیثیت آن ها صحبت نکرد و فقط حرف های خودش را زد. این به معنای کم تحرکی نیست.

واژه های کلیدی: سیاسی | قالیباف | انتخابات | احمدی نژاد | احمدی نژاد | نتیجه انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs