chaffern آلمان اروپا ماشین تویوتا

chaffern: آلمان اروپا ماشین تویوتا فرانسوی خودروسازان بازار خودرو

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی «نه» به زیاد کردن یارانه‌ها اتفاقی تاریخی است / جهانگیری

نباید کسی به خود اجازه بدهد که شیرینی این انتخابات را با بداخلاقی و سخنان نادرست به کام ملت تلخ کند

«نه» به زیاد کردن یارانه‌ها اتفاقی تاریخی است / جهانگیری

جهانگیری:«نه» به زیاد کردن یارانه ها اتفاقی تاریخی است

عبارات مهم : ایران

نباید کسی به خود اجازه بدهد که شیرینی این انتخابات را با بداخلاقی و سخنان نادرست به کام ملت تلخ کند

معاون اول رییس جمهور گفت: ملت کشور عزیزمان ایران در این انتخابات به معنای واقعی کاری کارستان کردند و نام کشور عزیزمان ایران را در کنار بزرگترین دموکراسی های دنیا به ثبت رساندند.

«نه» به زیاد کردن یارانه‌ها اتفاقی تاریخی است / جهانگیری

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری‎ها، اسحاق جهانگیری در نشست و گردهمایی سراسری استانداران کشور از زحمات آنان در برگزاری انتخاباتی قانونمند و دفاع از حقوق مردم تقدیر کرد. او از بداخلاقی‎های انتخاباتی سخن گفت و بی آنکه از نامزدی نام ببرد، گفت: کسانی که برخورد نادرستی با رأی ملت دارند، حتماً اثرات این واکنش‌ها خود را خواهند دید آیا که مردم به یاد می سپارند که چه کسانی با آنها واکنش‌ها توهین آمیز داشته هست. نباید کسی به خود اجازه بدهد که شیرینی این انتخابات را با بداخلاقی و سخنان نادرست به کام ملت تلخ کند.

اهم سخنان وی از این قرار است:

نباید کسی به خود اجازه بدهد که شیرینی این انتخابات را با بداخلاقی و سخنان نادرست به کام ملت تلخ کند

در ایام انتخابات و بعد از آن عده ای که با تصوری غلط وارد عرصه انتخابات شده است بودند، اقدام به بداخلاقی هایی کردند که البته این گونه پرسشها در فضای انتخابات طبیعی است ولی ما هم اکنون وارد دوره ی مهمی شده است ایم و نباید وقت کشور را جهت پاسخگویی به این گونه شبهه افکنی ها صرف کنیم و ذهن خود را به این حرفها و پرسشها مشغول سازیم. امروز دغدغه ی ما باید حل پرسشها کشور باشد و به پرسشها مردم بپردازیم.

در برگزاری هر انتخابات نقاط ضعف و اشکالاتی نیز وجود دارد. باید نقاط ضعف را به صورت دقیق آسیب شناسی کنیم و جهت اصلاح آن راهکار و تدابیری بیندیشیم. یکی از این نواقص معطل شدن مردم جهت رأی دادن بود که جهت حل این مسئله نیازمند چاره اندیشی و اصلاح قانون انتخابات هستیم.

نخستین برنده ی انتخابات ملت کشور عزیزمان ایران بودند که به تعبیر امام خمینی (ره) به صندوق های رأی هجوم آوردند و حرکتی تاریخی را به ثبت رساندند. مقام معظم رهبری یکی دیگر از برندگان انتخابات بودند که با درایت و دور اندیشی، همکاری مردم در انتخابات را مراسم خوش حالی ملی کشور عزیزمان ایران نامیدند و پیش از انتخابات از مردم درخواست کردند که اگر نظام را هم قبول ندارید ولی به خاطر کشور و امنیت آن در انتخابات شرکت کنید. دولت نیز در انتخابات از این آزمون سربلند بیرون آمد. شخص دکتر روحانی بعنوان رییس جمهور منتخب پیروز دیگر این میدان بود که توانست با وجود بداخلاقی های فراوان رأی معناداری از مردم کشور دریافت کند.

«نه» به زیاد کردن یارانه‌ها اتفاقی تاریخی است / جهانگیری

باید از حقوق شهروندان دفاع کنیم و در این شرایط رییس جمهور متعلق به همه ی ملت است و ما باید مطالبات کل ملت را دنبال کنیم.

با وجود آنکه همه می دانیم مردم کشور عزیزمان ایران از نظر اقتصادی و معیشت در مشکل بودند ولی به شعارها و وعده هایی که تحت عنوان زیاد کردن یارانه سر داده می شد نه گفتند و این اتفاقی تاریخی است که نباید به سادگی از کنار آن بگذریم. در انتخابات اخیر مشخص شد که مردم نسبت به آینده ی کشور حساس و دلواپس شده است اند و یکی از دلایلی که به بعضی وعده ها و شعارها نه گفتند این بوده که دلواپس بودند که آینده ی سیاسی و اقتصادی کشور چگونه خواهد شد.

نباید کسی به خود اجازه بدهد که شیرینی این انتخابات را با بداخلاقی و سخنان نادرست به کام ملت تلخ کند

اکنون دوران مسابقه و حرف های تبلیغاتی به آخر رسیده هست. پرسشها مردم کشور مشکلاتی جدی است و ما باید در این شرایط به دنبال حل پرسشها مردم باشیم.

کشور از مدیران با تجربه و ارزشمند برخوردار است که شرایط مختلفی نظیر دوران جنگ را تجربه کرده اند و نباید به خاطر بعضی اتفاقات، حیثیت کل مدیریت کشور را زیر پرسش ببریم.

«نه» به زیاد کردن یارانه‌ها اتفاقی تاریخی است / جهانگیری

ایجاد یک میلیون شغل در سال مرد میدان می خواهد و الزامات خاص خود را می طلبد. در قانون برنامه ششم تصریح شده است که ایجاد 950 هزار شغل نیازمند جذب 65 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی است و این یکی از الزامات است و کسانی که در این مسیر حرکت نمی کنند یعنی در مسیر اشتغالزایی جهت کشور نیستند. میدان دار شدن بخش شخصی از دیگر الزامات اشتغال زایی است . استانداران اجازه ندهند که کسی با بخش شخصی برخورد کند و باید با همه ی توان پای این عنوان بایستند.

در بودجه هر سال و قانون برنامه عنوان معیشت طبقات ضعیف جامعه مورد توجه قرار گرفته هست. در این راستا افراد تحت پوشش کمیته ی امداد و بهزیستی باید از سه منبع یارانه ی نقدی، مستمری ماهانه و کمک معیشتی دریافت مناسبی داشته باشند و بعنوان مثال یک خانواده ی پنج نفری حداقل 700 هزار تومان از این سه محل دریافت کند. باید در آینده کاری کنیم که کسانی که نیازمند هستند بتوانند حداقل از این میزان پرداخت برخوردار باشند و وعده ی رییس جمهور جهت از بین بردن صورت ی خشن فقر تا آخر دولت نیز با اجرای چنین راهکارهایی تحقق خواهد یافت.

واژه های کلیدی: ایران | تاریخی | انتخابات | رییس جمهور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs